блог

Чим вигідний бухгалтерський аутсорсинг

Для початку простими словами, що таке аутсорсинг – це залучення «зовнішніх» спеціалістів, з якими компанія не пов’язана трудовими взаємовідносинами, для організації або виконання внутрішніх завдань та бізнес-процесів. 
В нашій країні аутсорсинг активно розвивається в останнє десятиліття. І це не дивно, адже в умовах вільного ринку та активної конкуренції бізнес-процеси вимагають динаміки: у пошуках виробничих рішень, оперативного вирішення завдань, оптимізації витрат для формування собівартості продукції або послуг, мінімізації ризиків. І саме аутсорсинг став одним з інструментів гнучких можливостей реалізації цього. І ось чому.
Давайте розглянемо на конкретному прикладі. Наприклад, постійна участь юриста у Ваших бізнес-процесах не є необхідною, і тільки час від часу виникає потреба в розробці/аналізі договору або участі у судовому спорі. Тоді постає питання: брати на постійну роботу юриста або інколи звертатися до кваліфікованого юриста на умовах аутсорсингу? 
Або, наприклад, у Вашому виробничому процесі виникає необхідність впровадження новітнього технологічного рішення. Чи є у Вас необхідність або можливість шукати на постійну роботу спеціаліста, який розуміється саме на цьому, кожного дня займається впровадженням таких «ноу-хау» або доцільніше залучити його на умовах аутсорсингу?  
А щодо бухгалтерського аутсорсингу, давайте розберемося, чому він є вигідним і чому багато наших клієнтів роками ним користуються.
По-перше, Ви не прив’язані до вимог та обмежень трудового законодавства: щомісячна оплата заробітної плати не нижче мінімального встановленого розміру, неохідність чекати бухгалтера з відпустки або лікарняного (або самостійно шукати заміну), обов’язок забезпечити робочим місцем, офісним устаткуванням, комп’ютерною технікою, програмним забезпеченням, бухгалтерськими та правовими програмами/базами. Це клопіт аутсорсингової компанії: починаючи від організації функціонування бухгалтерських програм і до заміни тимчасово відсутнього бухгалтера. При цьому Ви отримуєте бажаний результат – належний бухгалтерський/податковий облік, своєчасно подані звіти, належно сплачені податки. 
По-друге, Ви не опікуєтесь про навчання та підвищення кваліфікації бухгалтера. Це є важливим завжди, а особливо актуально в сучасних умовах. Відповідальні аутсорсингові бухгалтерські компанії організовують систему внутрішнього навчання та систему моніторингу змін (норм податкового законодавства, вимог бухгалтерського обліку, форм звітності тощо). В досвідчених бухгалтерських компаніях є спеціалісти, виключним завданням яких є постійна актуалізація знань команди, вивчення колізійних питань, які часто виникають в практиці бухгалтерів, а також податкові консультанти, юристи/адвокати, яких можливо оперативно залучати до вирішення складних питань.
По-третє, бухгалтерський аутсорсинг надає Вам можливість обирати будь-який необхідний формат співпраці: залучення спеціалістів для виконання завдань тільки головного бухгалтера, або з виконанням завдань бухгалтера з певної спеціалізації (первинна документація, каса, податкові накладні) або покладення всього бухгалтерського обліку на компанію аутсорсингу. 
Додатковим приємним бонусом аутсорсингу є те, що оплата послуги за бухгалтерський аутсорсинг є Вашими витратами і зменшує Ваш оподатковуваний дохід. Натомість, оподаткування заробітної плати працівників пов’язана із значним обсягом податкових витрат (податок з доходів фізичних осіб та єдиний соціальний внесок).