Відповідальним за здійснення такого обліку є керівник підприємства або інший призначений штатний працівник.
ПРИЙНЯТТЯ військовозобов'язаного на роботу тепер здійснюється:
- лише після отримання роботодавцем копій документів (військового квитка чи ін)
- працівнику доводиться до відома (під підпис) правила військового обліку (передбачені в законодавстві) + вивішуються ці правила на видному місці на підприємстві;
- дані по військовозобов'язаному повинні включатися в спеціальний облік на підприємстві (про це нижче);
- протягом 7 днів з моменту прийняття (чи звільнення) кожного військовозобов'язаного повинен подаватися спец звіт - повідомлення за встановленою формою.
Подальші ОБОВ'ЯЗКИ щодо військовозобовязаних:
- кожного місяця повинна подаватися інформація про зміни щодо обліку військовозобов'язаного (про зміну особистих даних (П. І. Б., реквізитів паспортів, адреси, сімейного стану, освіти, посади тощо);
- керівник повинен вручати повістки! (У разі одержання відповідного розпорядження керівник підприємства повинен видати наказ (розпорядження) про оповіщення під особистий підпис та направити копію наказу (розпорядження) у 3-денний строк у військомат, вручити повістки про явку за викликом до військомату, письмово повідомити з наданням витягів з наказів військомат про вручення повістки та забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям військовозобов’язаних до військомату).
ОБЛІК:
Підприємства зобов’язані вести персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у вигляді списків з окремими категоріями, що в подальшому включаються у відомість оперативного обліку (Форми списків та відомостей затверджені законодавством). Щороку до 25 січня Списки персонального військового обліку (станом на 1 січня)
звіряють з фактичними даними і до 5-го числа наступного місяця надсилають у відповідні військомати повідомлення за встановленою формою.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ передбачена за:
— ненадання списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць;
— прийняття на роботу призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку;
— незабезпечення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ТЦКСП (органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки), перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти, призовні дільниці;
— несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та неподання відомостей про таких осіб.
За згадані порушення ст. 2101 КУпАП передбачає адмінштраф на посадових осіб.