блог

Як вибрати хорошого юриста?

Дійсно дуже актуальне питання у сучасних реаліях, коли українські вищі навчальні заклади щороку випускають дуже багато дипломованих юристів і пропозицій юридичних послуг дуже багато. Але наявність диплому про вищу юридичну освіту ще не свідчить про те, що від такого спеціаліста Ви отримаєте кваліфіковану допомогу. Як же визначитися у ситуації, коли Ви шукаєте юриста, який дійсно професійно допоможе Вам.
Надаємо декілька підказок.
Ніколи не покладайтесь на «всезнайку». Деякі юристи мають на меті переконати потенційного клієнта, що він обізнаний в будь-якій сфері законодавства (і в господарському праві, і в кримінальному, і в податковому, і в адміністративному, і в земельному), має досвід в будь-якому напрямку юридичної практики та допоможе Вам у будь-якому питанні. Це неможливо. Досвідчений юрист, який працює не результат, як ніхто знає, скільки нюансів має у практичній площині навіть стандартна норма закону. Він вивчає і суперечливу судову практику у питаннях, на яких спеціалізується, і роз’яснення. Він має власний досвід відстоювання позиції клієнтів у переговорах, в органах державної влади, судових інстанціях. Він розуміє, що для того, щоб бути ефективним, треба розібрати ситуацію «до кісток». А тому знатися на всьому – просто неможливо. 
Будьте обережними з тими, хто гарантує Вам «100% результат». Гарантувати юрист Вам може тільки кваліфіковану та відповідальну роботу. Може надати Вам власну оцінку перспективи вирішення. Може і повинен врахувати всі ризики для розробки стратегії захисту та допомоги Вам. Але навіть у найпростіших поточних питаннях рідко, але все ж таки, виникають складнощі, які не може передбачити ніхто. І обіцянка «стовідсоткової гарантії» надавалася Вам або від недосвідченості, або від бажання просто сказати Вам те, що Ви хочете почути. 
Особливу увагу звертайте на тих юристів, яких Ви не можете зрозуміти під час розмови або консультації. Іноді юрист, який не розуміється на питанні, з яким Ви до нього звернулися, розмовляє з Вами складними термінами для прикриття власної необізнаності. Ніколи не забувайте, що Ви звертаєтесь до спеціаліста саме для того, щоб він був Вашим «провідником» в розумінні складних питань простими словами. Це зовсім не означає, що шлях вирішення проблеми буде простий, але він повинен бути Вам зрозумілим. Ніколи не соромтеся спитати чи перепитати щось, що Вам незрозуміло.  
Звичайно важливим при виборі юриста є і наявність рекомендацій, і особиста емпатія, і інтуїція. Це також фактори, які прокладають шлях довіри до Вашого юриста, як до спеціаліста, на якого Ви можете покладатися. 
Як обрати юриста, коли немає такого, якого Вам порекомендували? Враховуйте наші поради і все ж таки також спирайтеся на вибір спеціаліста юридичної компанії, яка вже давно на ринку. Чим це може Вам допомогти? Юридичні компанії дуже піклуються про власну репутацію, а ті, які вже давно практикують, пройшли перевірку часом. І це само по собі є особливою цінністю, яка свідчить про те, що якість надання юридичних послуг у такій компанії є найвищою метою.